Кременчуцький Центр Дитячої Дипломатії New Generation на базі СШ №10 із поглибленим вивченням англійської мови
Головна » 2014 » Вересень » 7 » Від чоботів до краватки: діловий стиль чоловіка.
23:09
Від чоботів до краватки: діловий стиль чоловіка.

 

Сьогодні відповідаємо на основні запитання і даємо рекомендації.

Який вигляд повинен мати діловий чоловік?

·   солідний і впевнений в собі;

·   діловий і привабливий;

·   порядний, викликаючий довіру;

·   не без претензії до витонченості та елегантності.

КОСТЮМИ

Варіації на тему однотонного костюму. З ним поєднується любий малюноксорочки. Якщо ж сюди добавити також однотонну краватку, то отримаємо чудове тріо: однотонність -малюнок - однотонність. Слід пам’ятати, що ніколи не поєднуються однакові малюнки, їх завжди потрібно розділяти однотонним елементом. Було б непогано, наприклад, однотонний сірий костюм, світла сорочка з темно-червоними смужками, однотонна сіракраватка, яка повторює колір костюму. Інший варіант: ті ж костюм та сорочка та темно-червона краватка, які повторюють колір смужок на сорочці. В наведених прикладах краватка повністю повторює колір одного з елементів, а поєднання костюму та сорочки досить живописне. В інших випадках, якщо комбінація костюму та сорочки бліда, то її можна оживити контрасноюкраваткою. Наприклад, сірий костюм, голуба сорочка і темно-синякраватка. Є ще один свіжий і гарний варіант: синій однотонний костюм, контрасно-біла сорочка та краватка в крапинку (чим дрібніші крапинки, тим елегантніший вид).

Таким чином, для однотонного костюму ми маємо три основних варіанти:

·   однотонна сорочкака, однотоннакраватка;

·   сорочкака з малюнком, однотонна краватка;

·   однотонна сорочка, кравтка з малюнком.

Костюм в смужку. З ним не слід вдягати сорочку в клітинку, так як клітинки зливаються зі смужками на костюмі і не поєднуються з його діловим, серйозним стилем. Сюди підійде однотонна голуба або біла сорочка, а смужки на костюмі і поєднання їх за кольором з сорочкою освіжить загальний вигляд.

Костюм у смужку і смугаста сорочка - також “ігрова” комбінація, якщо смужки одного з елементів не дуже виділяються та не дуже барвисті. Важко знайти правильне поєднання у випадку, коли і костюм і сорочка, і краватка мають рисунок.

Костюм в клітинку. Це вже складніше: сорочка повинна бути однотонною, краватка - без строгого напрямку рисунку або одноколірна. Якщо костюм в клітинку блідий, то його можна оживити сорочкою.

Сорочка з краваткою. Від поєднання сорочки з краваткою змінюється загальний вигляд будь-якого костюму. В літньому варіанті краще за все світло- бежевий костюм-трійка, світла однотонна сорочка, темнакраватка.

КРАВАТКА

Краватка - може бути головним показником вашого смаку і статусу, хоча більшість чоловіків приділяють їй мало уваги.

Як вибрати краватку?

·   При її виборі покладіться на самого себе;

·   довжина краватки повинна бути такою, щоб в зав’язаному вигляді вона доставала пряжку ремінця;

·   ширина краватки повинна бути гармонійною з шириною лацканів піджака;

·   найкращий матеріал: шовк, вовна, бавовна. Дуже гарний вигляд має синтетична тканина під шовк або її поєднання з шовком.

СОРОЧКА

Докладніше про сорочку

По-перше, тканини. Безумовно - бавовна. Сорочку з бавовни приємно носити, вона м’яка, має гарний вигляд. Бавовна “дихає” в спеку, але, нажаль, мнеться, і її тяжко прасувати. Сорочки в поєднанні з синтетикою та бавовни легко прати та прасувати, вони завжди мають чудовий вигляд та майже не мнуться. Але в такій сорочці душно в спеку.

Лише білі та однотонні сорочки свідчать про ваш смак, авторитет, компетентність. Лише білі та однотонні сорочки поєднуються з будь-яким костюмом і краваткою. Гарні також і бліді кольори, і чим блідіший, тим краще.

Нііколи, ні за яких обставин, не носіть червоних сорочок. Якщо у вас хворий колір обличчя, забудьте про сірий, жовтий та зелені кольори. І пам’ятайте, що тільки гангстер вдягне сорочку темнішу за костюм, і краватку світлішу за сорочку. У вас же завжди сорочка повинна бути світлішою за костюм і краватка темніша за сорочку.

 Таким чином, якщо ви хочете викликати враження, носіть:

·   однотонні костюми, наприклад, сірий з блідо-голубою сорочкою та темно-бордовоюкраваткою;

·   бежевий костюм з голубою сорочкою;

·   темно-синій костюм з блідою сорочкою;

·   костюм в клітинку бежевий і неяскравих коричневих відтінків.

Не носіть:

·   нічого кричущого;

·   нічого контрасного;

·   чорних костюмів з білою сорочкою.

Якщо вам ще необхідно укріпити свій авторитет, носіть костюм з тонкою смужкою та білу сорочку.

Якщо чоловіки у вашому закладі звикли знімати піджаки, що ж - наслідуйте їх приклад.

Пам’ятайте!

1. Спочатку купіть костюм. Він найголовніший серед всіх елементів одягу.

2. Прикріпіть зразок тканини вашого нового костюму хоча б до листка записника і виберайте сорочку відповідно з нашими рекомендаціями та вашим смаком.

3. Якщо читач не хоче вникати в усі тонкощі комбінування одягу, то, зпростимо завдання - запропонуємо йому притримуватись системи синьо-сірих відтінків, де сорочка будь-якого кольору, а краватка буде в гармонії з піджаком.

4. Погано поєднуються в різних елементах одягу однакові рисунки.

5. Краватка повинна поєднуватись з сорочкою або трохи контрастувати з нею, але не дисгармонувати з костюмом.

6. Варто враховувати також клімат. Далі на південь мають кращий вигляд світлі відтінки та легкі тканини для одягу.

7. Дотримуючись навіть спрощених рекомендацій, ви будете мати респектабельний вигляд.

8. Так, не забувайте: вузол вашої краватки завжди повинен бути ідеальним.

АКСЕСУАРИ

Саме слово “аксесуари” означає щось другорядне. Але дуже часто саме другорядні предмети складають весь образ ділової та зібраної людини.

Ювелірні вироби. Тут правило просте: чим менше, тим краще. Зажими для краватки не потрібні нікому, так само як і значки на лацкані піджака. Ніколи не носіть металеві браслети, які зараз дуже популярні. Носіть тільки обручку. Запонки повинні бути простими, маленькими та не привертати до себе увагу. Добре мати золоті чи срібні запонки-кульки. Якщо вам хочеться носити запонки з каменем, то він має бути дорогоцінним.

Ремінь може бути будь-яким, але без вичурної пряжки.

На шиї повинна бути тільки краватка. Ніяких ланцюжків і медальонів навіть із спортивним одягом чи на пляжі.

Записник краще всього з якісної шкіри темно-коричневого кольору.

Атташе-кейс (дипломат). Незамінним предметом для ділової людини повинен стати темно-коричневий шкіряний без металевих прикрас дипломат. Чорний та сірий купувати не варто.

Ручка та олівець повинні бути завжди при собі у кожного ділового чоловіка. Бажано, щоб ручка була з надійним золотим пером. Ніколи не пишіть дешевими ручками.

Рукавичка (перчатка). Купіть декілька пар рукавичок. Краще всього мати рукавички з коричневої шкіри, але сірий колір також є прийнятним. Рукавички повинні бути на тонкій підкладці. Замшеві рукавички більше підходять для спорту та відпочинку.

Парасолька. Діловому чоловікові більше підходить парасолька чорного кольору з простою ручкою.

Шарф краще з вовничи шовку неяскравого кольору, який поєднується з одягом. Білий шарф має надто парадний вигляд.

Носова хустинка має бути з бавовни, підрублена, біла. Ніколи не купуйте кольорові носові хустинки чи хустинки в тонкраватки.

Взуття краще чорного чи коричневого кольору будь-якого тону із шнурками чи без, на ваш смак, але ні в якому разі не лаковане. Ніколи не носіть взуття на високому каблуці чи на платформі. Якщо ви не задоволені своїм зростом, можете носити туфлі на високому каблуці, але вони не повинні привертати до себе увагу.

Шкарпетки - тільки темного кольору, вище литки і без жодної зморшки.

Капелюх. Якщо ви носите капелюх - носіть. Але він повинен бути звичайним.

Годинник повинен бути плоским, простим чи золотим на золотому ланцюжку або шкіряному ремінці.

Плащ. Найкращий колір - беж, синій, але не чорний.

Демісезонне пальто - дороге, однотонне, краще кольору верблюжої шерсті.

Зимове пальто. Зупиніть свій вибір на бежевому чи синьому. Хутро - благородних порід. Покрій - практично будь-який. Але якщо ви невисокого зросту, то в пальто до колін ви будете здаватися ще меншим, а чоловік високого зросту в такому пальто виглядає ще вищим. Діловий чоловік може носити пальто із замшу чи шкіри, але не чорного кольору.

ПРО ЗАЧІСКИ ТА ІНШЕ

Характерні риси ділового чоловіка - це акуратно зачесане волосся та начищене взуття

Борода, вуса. Ніколи ще борода та вуса не сприяли діловому успіху. Якщо ж у вас зовсім не виразна зовнішність - спробуйте. Борода може приховати відсутність підбородку. Якщо ви вирішили все ж відростии вуса, пам’ятайте: ніякої крайності. Пишні вуса і вуса-ниточки викликають негативне відношення. Важко відчувати приязнь до людини з ріденькою борідкою, а великі бороди зараз не в моді. Борода і вуса повинні бути завжди гарно підстрижені, а під час ділових обідів в них не повинні застрявати крихти.

Окуляри можуть дуже вплинути на загальний вигляд. Якщо вам не пасують ніякі окуляри, носіть контактні лінзи. Металева оправа вважається сучасною, але більше підходить молодим. Важкі пластмасові чи рогові оправи є більш традиційними, в них люди виглядають старше своїх років. Чоловікам з розвиненою нижньою щелепою краще носити окуляри у важкій оправі. До вузьких облич більше підходять полегшені оправи.

Деякі чоловіки в будь-якому одязі мають неакуратний вигляд. Обов’язково слідкуйте за тим, щоб ваше взуття було бездоганно чистим, зачіска акуратною, сорочка свіжою, а вузол краватки на місці.

Дотримуйтесь наступних правил:

·   одягайтесь по можливості добротно;

·   слідкуйте за чистотою і порядком одягу;

·   якщо не знаєте, що одягти в якій-небудь конкретній ситуації, краще одягніться консервативно ;

·   одягайтесь в тому ж стилі, що і люди, з якими ви повинні зустрітись;

·   не носіть нічого зеленого;

·   слідкуйте, щоб ваше волосся було чисте;

·   намагайтесь, щоб ваші вчинки, слова і одяг запам’ятовувались;

·   носіть дипломат;

·   завжди майте при собі дорогу ручку і олівець;

·   носіть дорогі кравтки;

·   ніколи не знімайте піджак;

·   перед тим, як іти на ділову зустріч, подивіться в дзеркало. Ви самі здивуєтесь, як багато маленьких огрішностей помітите в своїй зовнішності;

·   якщо ви демонструєте продукцію своєї організації на будь-якій виставці, пам’ятайте, що ваш одяг і весь образ в цілому - частка інформації про загальний рівень вашого підприємства і про якість продукції, яка виставляється.

 

Переглядів: 313 | Додав: teacher_Olha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar